Internet światłowodowy pozwala na większy zasięg funkcjonowania.

February 18, 2021 0 Comments

Z roku na rok liczba użytkowników internetu wzrasta, a jednocześnie użytkownicy wymagają od swojego dostawcy przede wszystkim tego, ażeby udostępniany był szybki internet, ale także tani internet. Zatem, aby spełnić coraz to większe wymagania klientów są opracowywane i ulepszane różnorodne typy internetu a także medium. Aby sprostać wymaganiom użytkowników i uzyskać szybki, ale też tani internet, wykorzystuje się zazwyczaj internet światłowodowy.

Internet światłowodowy przesyłany jest przez światłowód będący niezwykle cienką, zamkniętą strukturą , która wykonana jest z surowca jakim jest włókno szklane. Rolę nośnika informacji pełni tutaj światło. Pod względem technicznym internet światłowodowy zapewnia dłuższy zasięg funkcjonowania a ponadto pasmo w stosunku do zwykłego przesyłu internetu. W tradycyjnej sieci do przesyłu wykorzystuje się prąd elektryczny, natomiast internet światłowodowy umożliwia przesyłanie modulowanej fali świetlnej , która emitowana jest przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy też laser półprzewodnikowy.

Poza pewnymi technicznymi zaletami, jakie ma światłowodowy internet, jego wykonanie jest znacznie tańsze w przyrównaniu do klasycznych kabli wykonanych z miedzi. Oprócz tego światłowody są znacznie lżejsze oraz bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Wykorzystanie światłowodu posiada wiele zalet, które sprawiają, iż światłowodowy internet jest bardzo szybki oraz tani. To bardzo ważne cechy, aby odbiorca cieszył się zadowolony korzystaniem z internetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *