Najbardziej wpływowym składnikiem przy wyborze przyszłego miejsca zamieszkania jest zasobność portfela.

July 12, 2021 0 Comments

Zakup miejsca, gdzie będziemy mieszkać, jest jest z pewnością jedną z najistotniejszych decyzji, jakie podejmujemy. Czasy w których żyjemy się zmieniły dlatego nie jest to jeden wybór na całe nasze życie, jeżeli coś nam się nie spodoba, zawsze będziemy mogli rozważyć przeprowadzkę, czasem jest ona niestety dużo bardziej kłopotliwa niżeli pierwszy zakup, zwłaszcza jeżeli nieruchomość jest obciążona hipoteką. Dlatego też zakup lokalu mieszkalnego czy jednorodzinnego domu powinien być za każdym razem dobrze przemyślany. Nie może być kwestią impulsu. W zależności od naszych potrzeb rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnych budynków: domy wielorodzinne, wolnostojące, tzw. “bliźniaki”, szeregówki.

Gdzie nabyć dom?

Nasz wybór zależy od wielu czynników, składają się na nie wielkość rodziny, nasze osobiste potrzeby, to czy chcemy mieszkać w środku miasta, czy raczej naszym wielkim pragnieniem jest cisza oraz spokój. Jednak najważniejszymelementem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest stan naszego portfela. Niestety jest tak, że bardzo dużo ludzi, w szczególności młodych ludzi, którzy dopiero co zaczynają żyć na własny rachunek często nie stać na zakup mieszkania za gotówkę. Z tego też powodu ludzie często podejmują decyzje o kredycie. Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie, którego cena nie jest bardzo duża (przetargi spółdzielcze, komornicze, lokale mieszkalne przeznaczone do remontu) kredyt na mieszkanie, który będziemy mogli zaciągnąć może być kredytem na gotówkę. W tej sytuacji jednak należy mieć na uwadze, że kwota takiego zobowiązania jest nieduża i wystarczy najprawdopodobniej tylko na zakup lokalu. Zaś mieszkanie to nie tylko i wyłącznie puste pokoje, musimy je jeszcze za coś wyposażyć choćby w najbardziej niezbędne rzeczy. Jednak z drugiej strony nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłych zdarzeń, zaś tego typu kredyt otrzymamy na najwyżej 8 lat. To o wiele bezpieczniejsza alternatywa niż zobowiązanie się na lat na przykład 30. Koszty domów albo apartamentów niestety nie są tak niskie, jak koszty lokalów w domach wielorodzinnych czy też blokach z dużej płyty, wobec tego w tym przypadku jedyną opcją jest https://capiterum.com/kredyt-na-mieszkanie.

Kredyt

Bardzo często tego typu zobowiązanie zaciągane jest nie tylko i wyłącznie na długie lata, ale też, dopóki kredyt nie zostanie spłacony, dana nieruchomość należy do banku. Dlatego właśnie branie kredytu hipotecznego musi być naprawdę dokładnie przemyślane. Z drugiej strony spłata tego kredytu rozciągnięta na lata sprawia, że raty te nie są aż tak wysokie. Cena raty plus czynszu możemy śmiało przyrównać do opłaty za wynajem, a przecież mieszkamy na swoim kawałku podłogi, co na pewno jest bardzo dużym plusem sytuacji! By zdobyć taki kredyt, bardzo często wymagane jest min. 10% wkładu własnego.

Jednakże nad kredytem hipotecznym warto się dobrze zastanowić, chociażby z tego powodu, iż kwota jaką możemy pożyczyć jest dużo wyższa niżeli przy kredycie gotówkowym, co umożliwi nam nie tylko zakup danej nieruchomości lecz też bez najmniejszych przeszkód ją odremontować, czy wyposażyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *