Ubezpieczenie od zachorowań nie jest jedynym, jakie warto mieć.

June 1, 2021 0 Comments

Pandemia koronawirusa, jaka w dwa tysiące dwudziestym objęła niemal cały świat, pokazała, jak bardzo życie potrafi zaskoczyć. Miliony zachorowań na całym świecie, a co za tym idzie i powikłań po przebytej chorobie całkowicie zmieniły spokojne funkcjonowanie całego społeczeństwa. Na powyższe zmiany nie mógł pozostać obojętnym rynek ubezpieczeń, który to cały czas stara się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich osób. O wszystkim, co się na rynku ubezpieczeniowym dzieje, z jakimi trudnościami jest zmuszony sobie radzić a także jak to robi, mówi nam Tygodnik Ubezpieczeniowy.
Jest to specjalistyczny tygodnik przeznaczony głównie dla ludzi, którzy zajmują się ubezpieczeniami. Zajrzeć do niego jednakże dobrze jest nie tylko wtedy, gdy w tej gałęzi pracujemy. Przecież ubezpieczenia to coś, co tyczy się każdego człowieka, bez względu na wiek, status społeczny czy kolor skóry. Rynek ubezpieczeń przeszedł w pandemii prawdziwą rewolucję. Gdybyśmy tak zajrzeli do bilansu za zeszły rok, możemy zauważyć, że dochody ubezpieczycieli znacząco spadły. Na to wpływ miało dużo elementów, w tym także zwiększona umieralność związana właśnie z obecnością wirusa. Nie on jeden spowodował jednak, że ludzie o wiele częściej chcieli wypłacać odszkodowania. Z zebranych danych przekazanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, że znacznie ostatnimi czasy wzrosła liczba domowych wypadków a ponadto szkód komunikacyjnych. Jaki wiosek możemy z tego wyciągnąć? Głównie taki, że ubezpieczenie od zachorowań nie jest jedynym, jakie należy mieć.

 

Dobrze jest mieć również kupione ubezpieczenie NNW, ponieważ wypadki się zdarzają. Wspominając o ubezpieczeniach od następstw nieszczęśliwych wypadków, nie możemy pominąć sprawy tzw. szkolnych ubezpieczeń. Ubezpieczenia te funkcjonują na nieco innych zasadach, aniżeli ubezpieczenia prywatne. W tym przypadku składka jest o wiele niższa a opłaca się ją wyłącznie jeden raz. A opłacić ją warto. Bo choć w tym roku pociechy pracowały głównie w domach, ubezpieczenia i tak je obejmowały. Ubezpieczenie Szkolne NNW nie obejmuje jedynie sytuacji, jakie zdarzyły się w szkole. Dziecko objęte takim ubezpieczeniem, może liczyć na pieniężne wsparcie także wtedy, kiedy wypadek wydarzył się w domu, czy też na dworze. A tam ostatnimi czasy dzieciaki bywały niemalże bez przerwy.

 

W dodatku, jak zostało już wspomniane, ilość wypadków w domu zdecydowanie w ostatnim roku wzrosła. Powiększająca się ilość wypadków, utrudniony dostęp do podstawowej opieki medycznej, czy nieznana choroba częstokroć wymagająca pobytu w szpitalu – wszystkie te czynniki sprawiły, że rynek ubezpieczeń przeżył w ostatnim roku prawdziwą rewolucję. I choć wywołana ona została przez wybuch epidemii, nie można patrzeć na nią negatywnie. Przeciwnie, pandemia pokazała, że rynek ten jest bardzo elastyczny oraz doskonale potrafi szybko zareagować na pojawiające się zmiany. Zmiany, których właściwie każdy w dzisiejszych czasach doświadczył na własnej skórze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *